Ka ndërruar jetë në moshën 45 vjeçare, gruaja nga Istogu, Adelina Meshi.

Nëna e tre fëmijëve ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë me të cilën përballej që disa vite.

Për të ishte kërkuar ndihmë financiare edhe nga figura të njohura të shoqërisë kosovare, por që Adelina nuk ka arritur të fitoj luftën më të vështirë në jetë.

Lajmi është bërë i ditur nga familjari i saj Shpetim Blakaj. “Dashuria dhe respekti që kishe ndaj meje, si daja ytë i dashur, do të ngelën në kujtesën time sot e për mot, mbesa ime. Njerëzit vdesin vetëm kur të harrohen, e Ti s’do të harrohesh kurrë”, pastë rahmet shpirti Ytë i bardhë. Të faleminderit për dashurinë dhe respektin që kishe ndaj meje dhe e mbolle atë deri në përjetësi!”, ka shkruar ai.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x